Sublimační papíry - zakázková výroba.

    Sublimace je jednou z technologií nepřímého, přenosového tisku. Přenosovým médiem je papír, který se potiskne speciální sublimační barvou; motiv se na papír tiskne stranově (zrcadlově) převrácený. Potisk je možno provádět digitálně i klasickým sítotiskem. Při aplikaci papír přiložíme na potiskovaný textil a společně je vložíme do sublimačního lisu. Působením teploty kolem 190°C barva sublimuje (odtud název sublimační tisk) a její páry obarví textilní vlákna.

Digitální tisk sublimačních papírů

     Většina používaných technologií potisku textilu funguje tak, že se textilní vlákna na povrchu obalí vrstvou barvy a potištěný textil více nebo méně ztuhne. Při sublimaci se ale vlákna probarví uvnitř ve své struktuře. To zaručuje vysokou odolnost potisku proti vodě a UV záření. Navíc si potištěný textil zachová svou původní hebkost a ohebnost.

      Technologii sublimace lze ale aplikovat pouze na textilní materiály z polyesteru nebo s obsahem polyesterových vláken, u ostatních textilních materiálů prostě nefunguje.

    Zakázková výroba sublimačních papírů je tedy zajímavá pro ty, kteří provozují potisk textilu, mají sublimační lisy, ale nedisponují vlastní výrobou papírů a zajišťují si sublimační papíry od dodavatelů.

     Co může být předmětem Vaší volby:

  • velikost sublimačního papíru; podle vlastních potřeb můžete volit mezi velkým, polovičním nebo malým formátem
  • motiv a barevné provedení potisku

     Rozmanitost velikostí a barevného provedení sublimačních papírů je tak rozsáhlá, že jejich ceny nelze vměstnat do přehledného ceníku. Proto zde žádný ceník neuvádíme a ceny Vám zkalkulujeme individuálně podle konkrétního požadavku.

     Pro realizaci potisku sublimačních papírů je nutný grafický návrh zpracovaný v křivkách (vektorová grafika). Nemáte-li možnost takového zpracování, jsme připraveni pro Vás potřebné grafické práce provést.      

     Jestliže je pro Vás nabídka výroby sublimačních papírů v jakémkoliv směru zajímavá a chcete získat ještě další informace, neváhejte a napište nám. Rádi na Váš e-mail odpovíme.

Zjistit Google PagerankZjistit S-rank

optimalizace PageRank.cz