Plastisoly (termotransfery) - zakázková výroba.

Tři pohledy na plastisol

     Plastisoly, vpodstatě "nažehlovací obrázky", jsou jednou z metod nepřímého, přenosového tisku. A protože přenos (transfer) se provádí teplem, odtud název termotransfer.

     Výroba plastisolů probíhá tak, že se stranově (zrcadlově) převrácený motiv natiskne na tzv. přenosový papír. Tisk se provádí speciálními plastisolovými barvami, které se po natištění na papír zasuší do nelepivého stavu. Při aplikaci se "obtisk" přiloží na potiskovaný textil papírem nahoru a působením tlaku a teploty okolo 190°C barva změkne, zatlačí se mezi vlákna potiskované textilu a současně se fixuje, takže po vychladnutí je potisk voděodolný. Nelze ho chemicky čistit.

     Nažehlování se provádí speciálními nažehlovacími lisy, jejichž pracovní plocha je rovnoměrně vyhřáta na požadovanou teplotu a současně je schopna vyvinout potřebný tlak. Nažehlovací plochy jsou buď rovné nebo vyduté (pro nažehlování např. na čepice). U malých "obtisků" je možno provést nažehlení amatérsky - žehličkou.

     Nabídka plastisolů je tedy určena těm z Vás, kteří vlastní profesionální nažehlovací lis a nebo kteří se chtějí pustit do amatérské aplikace žehličkou.

     Co může být předmětem Vaší volby:

  • technologie výroby: klasický termotransfer (COLD PEEL) nebo kombitransfer
  • motiv a barevné provedení tisku

     Pro provedení tisku je nutný grafický návrh, zpracovaný v křivkách, nejlépe v programu CorelDRAW. Víme, že řada zákazníků nemá možnost takového zpracování a proto jsme připraveni pro Vás potřebné grafické práce udělat.

     Pokud jsou plastisoly právě to, co potřebujete a chcete získat další informace nebo pokud si chcete přímo objednat výrobu plastisolů, neváhejte a napište nám. Již se na Vaše e-maily těšíme.

Zjistit Google PagerankZjistit S-rank

optimalizace PageRank.cz